• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли нараховувати ПДВ на послуги з водопостачання?

Аліна Кравзюк

14.09.2016 249 0 1

Сільгосппідприємство-спецрежимник надає послуги з водопостачання мешканцям села, на території якого воно знаходиться. Чи обов’язково нараховувати податкове зобов’язання з ПДВ за касовим методом, якщо такі послуги не є основною діяльністю сільгосппідприємства (основною є діяльність із виробництва та реалізації сільгосппродукції)?​

Відповідно до п. 187.10 Податкового кодексу (далі – ПК) платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги із транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники ПДВ, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Це правило визначення дати виникнення податкових зобов’язань поширюється також на операції з постачання зазначених товарів/послуг для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують такі товари/послуги, якщо вони зареєстровані як платники податку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали