Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як складати додаток 10 до уточнюючого розрахунку?

Аліна Кравзюк

06.09.2016 793 0 1


Сільгосппідприємство виявило помилку у спецрежимній декларації з ПДВ (0121–0123) за попередній період – було занижено податкове зобов’язання з ПДВ у таблиці 3 додатка 10. Як заповнити цей додаток до уточнюючого розрахунку, а саме що зазначати в ньому: усі значення показників повністю чи лише різницю між правильними та неправильними (попередніми) значеннями?


Нагадаємо, що згідно із Законом від 24.12.15 р. № 909-VIII було внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) – з 1 січня 2016 року для суб’єктів спецрежиму обкладення ПДВ було запроваджено часткову сплату сум ПДВ до бюджету та на їх спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки, залежить від виду сільгосппродукції, що реалізується (зернові та технічні культури, продукція тваринництва, інша сільгосппродукція).

Для ведення податкового обліку за окремими видами сільгоспоперацій у складі податкової декларації з ПДВ (0121–0123) передбачено додаток 10 «Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок (ДС10)».

Згідно з п. 50.1 ПК та п. 1 розд. IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21), у разі якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Як зазначено в п. 8 розд. VІ Порядку № 21, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Отже, у разі заниження податкових зобов’язань з ПДВ у рядках 18, 18.1, 18.2 декларації з ПДВ (0121–0123) за попередній період платник податку зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації з обов’язковим додаванням до нього додатка 10, у якому заповнюються лише уточнюючі показники і лише на суму уточнення (на різницю між правильними та помилковими показниками).

Зокрема, у разі заниження показника в рядку 1 таблиці 3 додатка 10 до декларації з ПДВ платник податку в додатку 10 до уточнюючого розрахунку повинен заповнити рядки 1, 4, 13, 13.1 та 13.2, відобразивши в них суму збільшення податкових зобов’язань із ПДВ.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали