Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?


Працівник пропрацював на підприємстві з 17.06.16 р. до 20.07.16 р. При звільненні йому виплачується грошова компенсація за невикористану відпустку (за 2 календарних дні). Як розрахувати середню заробітну плату в такому разі?


У п. 7 розд. IV Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), передбачено, що нарахування виплат за час щорічної відпустки або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях, здійснюється шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року або меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством). Отриманий результат перемножується на число календарних днів відпустки.

На практиці відпустка в окремих випадках може надаватися, навіть якщо працівник і не пропрацював на підприємстві календарного місяця. Хоча такий варіант Порядком № 100 прямо не передбачений, але проаналізувавши його, вважаємо, що в такому разі середній заробіток слід обчислювати на основі заробітної плати за відпрацьовані дні.

У наведеній ситуації для розрахунку слід брати 13 календарних днів (із 15 календарних днів вилучаються неробочі та святкові дні – Трійця, 19 червня і День Конституції України, 28 червня). У такому разі не може застосовуватись останній абзац п. 4 розд. III Порядку № 100, яким передбачено, що розрахунки середньої зарплати проводяться виходячи з установленого працівникові місячного окладу, якщо у працівника не було заробітку не з його вини. У нашій ситуації заробіток був в червні за період із 17.06.16 р. до 01.07.16 р.

Отже, при нарахуванні компенсації за невикористану відпустку середня заробітна плата визначається діленням передвідпусткового (у межах 12 місяців) заробітку на відповідну кількість календарних днів без святкових і неробочих днів.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали