Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відкоригувати податковий кредит, сформований без податкової накладної?

Сільгосппідприємство придбало за готівку пальне для сільгосптехніки та відобразило податковий кредит на підставі касових чеків. Потім частину пального було використано на цілі, не пов’язані з господарською діяльністю. Як відкоригувати податковий кредит?

Формування податкового кредиту без отримання податкової накладної згідно з п. 201.11 Податкового кодексу (далі – ПК) може здійснюватися, зокрема,  на підставі касових чеків, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого ПДВ (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування ПДВ).

Якщо в подальшому придбані товари не використовуватимуться в господарській діяльності, то діяти треба в загальному порядку, прописаному в п. 198.5 ПК, а саме:

  • нарахувати податкові зобов’язання виходячи з ціни придбання відповідних товарів;
  • не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти за такими товарами зведену податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нагадаємо, що сума умовного постачання (що здійснюєтся, зокрема, у випадку, наведеному вище) не впливає на показник питомої ваги сільськогосподарського виробництва (додаток 9 до декларації з ПДВ (0121–0123)).

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали