Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в оподаткуванні – 2018

7 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла закон на основі законопроекту від 14.11.17 р. № 6776-д (далі – Закон), яким унесено важливі зміни до деяких законодавчих актів, зокрема до Податкового кодексу (далі – ПК), стосовно оподаткування суб’єктів господарювання. На дату підписання цього номера до друку Закон не набув чинності – його направлено на підпис Президенту. Вважаємо, що його підписання та набуття чинності – це лише питання часу, тому розглянемо, що зміниться в оподаткуванні, у тому числі сільгосппідприємств, із введенням у дію Закону.

Передбачається, що Закон набуде чинності з 1 січня 2018 року, окрім деяких норм (на дату набуття ними чинності ми звернемо увагу нижче).

Скасування блокування податкових накладних

Мабуть, головна новація цього Закону – це скасування системи блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них (далі – ПН/РК). Щоправда, тимчасове. Про це ми вже писали в огляді законопроекту № 6776 (див. «Важливі податкові зміни – 2018 для аграріїв»).

Так, із ПК виключено п. 74.2, згідно з яким в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) проводиться постійний моніторинг відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК.

Передбачається, що норми Закону в частині зупинення реєстрації ПН/РК набудуть чинності з дня, що настає за днем офіційного опублікування Закону. Тобто ПН/РК не будуть блокуватися з дати набрання чинності Закону.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали