• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Адмінарешт майна: як нарахувати ПДВ у разі його продажу

20.05.2020 154 0 1

Суть проблеми. Через податкові борги майно сільгосппідприємства було арештоване і продане на цільовому аукціоні. Оскільки кошти від реалізації майна боржнику не надходять, постає проблема із визначенням дати виникнення податкових зобов’язань із ПДВ (далі – ПЗ).

Розв’язання проблеми. ПЗ слід нарахувати за правилом першої події: або на дату передачі майна покупцеві, або на дату отримання від податкового органу повідомлення про реалізацію майна і зарахування коштів.

Податковим кодексом (далі – ПК) визначено випадки, коли на майно платника податків може бути накладено адміністративний арешт. Серед таких випадків, наведених у ст. 94 ПК, згадуються і ситуації, коли платник відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення, відсутні дозволи (ліцензії) на провадження господарської діяльності тощо. Порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків затверджений наказом Мінфіну від 14.07.17 р. № 632.

Податковий орган може прийняти рішення щодо продажу арештованого майна, якщо у платника, який має податковий борг, не вистачає коштів на його погашення (п. 95.1 ПК). Продаж такого майна здійснюється на публічних торгах та/або через торговельні організації (п. 95.7 ПК).

Порядок проведення цільових аукціонів із продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затверджений наказом Мінфіну від 22.05.17 р. № 518 (далі – Порядок № 518).

Цільовий аукціон проводиться на підставі договору, який укладається контролюючим органом з уповноваженою товарною біржею. До договору додаються (п. 1 розд. III Порядку № 518):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали