• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Складаємо первинні документи щодо оренди майна

Для кого ця стаття: для всіх підприємств, які надають та/або отримують необоротні активи в оренду.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які первинні документи слід оформлювати під час орендних відносин, щоб не порушити бухгалтерського та податкового законодавства.

Проблема з документальним оформленням орендних операцій існує не перший рік. Пов’язано це з відсутністю в нормативці чітких вказівок щодо оформлення таких документів.

Зокрема, згідно з нормами Господарського та Цивільного кодексів (далі – ЦК) правовідносини тут регулюються договором про оренду. Проте з позиції бухгалтерського обліку для підтвердження господарської операції одного лише договору недостатньо, і тому потрібно скласти окремий первинний документ.

Це твердження підкріплюється ще й положеннями п. 44.1 Податкового кодексу (далі – ПК), відповідно до якого платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів. І забороняється формування показників податкової звітності за даними, не підтвердженими документами.

Що буде, якщо документи не оформлено?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали