• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Складаємо первинні документи щодо оренди майна

15.07.2019 1020 0 1

Для кого ця стаття: для всіх підприємств, які надають та/або отримують необоротні активи в операційну оренду.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які первинні документи слід оформлювати під час орендних відносин, щоб не порушити бухгалтерського та податкового законодавства.

Попри зміни в законодавстві, численні роз’яснення Мінфіну і податкових органів, питання оподаткування орендних відносин залишаються найбільш складними і суперечливими як для платників податків, так і для самих фіскальних органів. Зокрема, досі немає ясності з необхідним обсягом первинних документів.

Здавалося б, це питання має належати виключно до компетенції юриста. Однак саме з оцінки змісту договору та його оформлення починаються усі біди платників податків.

Основними нормативними документами, що розкривають поняття договору оренди, його об’єктів і суб’єктів, регулюють порядок його укладення і розірвання, визначають правила користування орендованим майном тощо, є Цивільний та Господарський кодекси (далі – ЦК та ГК відповідно), зокрема гл. 58, 59 ЦК та § 5 ГК. Проте окремими нормативними актами можуть установлюватися правила укладення договору щодо певного майна. Наприклад, оренда землі регулюється Законом від 06.10.98 р. № 161-XIV, а оренда державного та комунального майна – Законом від 10.04.92 р. № 2269-XII.

Законодавство встановлює ряд вимог до договору оренди (детальніше про це див. «Договір оренди майна: правила складання»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали