• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відображаємо результати інвентаризації на рахунках бухобліку

Із цієї статті ви дізнаєтесь: як відобразити на рахунках бухгалтерського обліку лишки, нестачі та пересортицю активів, а також невідповідність обліковуваних показників витрат та доходів майбутніх періодів, забезпечень та резервів, розрахунків із контрагентами тощо, виявлену під час інвентаризації.

Як відомо, у ході інвентаризації здійснюється виявлення:

  • фактичної наявності активів та перевірка повноти відображення зобов’язань, коштів цільового фінансування, витрат майбутніх періодів;
  • залишку або нестачі активів шляхом зіставлення фактичної їх наявності з даними бухобліку;
  • активів, які частково втратили свою первісну якість і споживчу властивість, які є застарілими, а також тих, що не використовуються, та не використаних сум забезпечень;
  • активів і зобов’язань, які не відповідають критеріям визнання.

Після того як заповнено всі інвентарні описи й механічну роботу з інвентаризації завершено, розпочинається фінальний етап інвентаризації – аналіз результатів інвентаризації та відображення їх на рахунках бухобліку.

Інвентаризаційна комісія, керівник підприємства та головний бухгалтер аналізують отриману інформацію, характер виявлених недостач, лишків, пересортиць тощо. Виявлені невідповідності повинні знайти відповідне відображення в бухобліку за таким порядком (розд. IV Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, далі – Положення № 879):

а) основні засоби (далі – ОЗ), нематеріальні активи (далі – НА), які виявлені в лишках, підлягають оприбуткуванню зі збільшенням доходів звітного періоду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали