Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кому треба звітувати про переміщення пального

16.07.2019 1261 0 2

Формування акцизних накладних на пальне-2019: покрокова інструкція

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Для кого ця стаття: для всіх сільгосппідприємств, які не є розпорядниками акцизного складу (далі – АС), але переміщують власне пальне транспортними засобами (далі – ТЗ) виключно для власних потреб або промислового використання.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: кому та навіщо звітувати про переміщення пального ТЗ, чим затверджено форму заявки на переміщення пального та якими є наслідки її неподання.

Цього року, як ніколи, сільгоспвиробників чекало багато нових правил обігу пального. Набуло чинності багато нововведень, які стосуються пального і мають пряме відношення до аграріїв, а саме: акцизний податок (далі – АП) та реєстрація АС, ліцензування діяльності зі зберігання пального. Та якщо за першими з них зроблено деякі винятки, то за другими їх немає – фактично всі аграрії, які зберігають пальне, повинні отримати ліцензію. Проте ми розглянемо ще один цікавий момент.

Справа в тім, що в разі переміщення пального ТЗ, які не є АС пересувними, обов’язково подається заявка до податкової. Так контролюється усе пальне, навіть те, що переміщується для власних потреб. Форму заявки на переміщення пального та порядок її заповнення затверджено наказом Мінфіну від 08.05.19 р. № 188, який набув чинності з 01.07.19 р. (далі – заявка, Наказ № 188, Порядок № 188). Тож розглянемо детальніше питання звітування про переміщення пального та подання заявки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали