• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Формування акцизних накладних на пальне-2019: покрокова інструкція

25.06.2019 1278 3 2

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Ця стаття буде корисною для всіх СГ, які використовують пальне та з 01.07.19 р. повинні стати платниками акцизного податку. У ній ми спробуємо розібратися, як заповнювати акцизні накладні (далі – АН), керуючись наявними на сьогодні нормативними актами.

Нагадаємо, що відповідно до вимог ст. 231 Податкового кодексу (далі – ПК), п. 4 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19 р. № 408, акцизні накладні формуються та реєструються платниками акцизного податку, які реалізують пальне в розумінні пп. 14.1.212 ПК. Не забудьте: якщо у вас є акцизний склад (далі – АС), з якого ви реалізуєте пальне для власного споживання, то вам також потрібно зареєструватися платником акцизного податку та реєструвати АН.

Про те, як зареєструватися платником акцизного податку та як зареєструвати АС, ми писали тут: «Реєстрація платника акцизного податку та акцизного складу пального». Але зверніть увагу: якщо СГ зареєстрував АС, подавши паперову заяву, то зареєструвати АН він все одно не зможе, поки йому не буде присвоєно уніфікований номер в СЕА РП.

На момент написання цієї статті (23.06.19 р.) все ще не оприлюднено і не набув чинності наказ Мінфіну, яким має бути затверджено, зокрема, Порядок заповнення АН та розрахунку коригування (далі – РК), але, за чутками, скоро це відбудеться. Тож розглянемо поки що проект цього Порядку (далі – Порядок).

Як передбачено п. 4 розд. І Порядку, АН та РК заповнюються державною мовою (кирилиця), крім номера реєстрації транспортного засобу (міжнародної або іноземної) та номера митної декларації, які зазначаються іноземною мовою (латиниця). Показники щодо місткості ємностей наводяться в метрах кубічних, а кількісні показники пального у відповідних графах АН та РК (з округленням до двох знаків після коми) – у кілограмах та літрах, приведених до температури 15° C.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали