• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експорт сільгосппродукції: оподаткування нестач

22.01.2019 279 0 0

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які реалізують сільськогосподарську продукцію на експорт за зовнішньоекономічними контрактами (далі – ЗЕД-контракти).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оподатковувати нестачі сільгосппродукції, що виникли під час її перевезення до пункту розмитнення.

Розглянемо таку ситуацію. Сільгосппідприємство уклало з нерезидентом ЗЕД-контракт на продаж зерна за межі митної території України (далі – МТУ). До пункту перетину митного кордону України зерно доставляється залізничним транспортом у вагонах-зерновозах. При цьому часто виникають нестачі зерна у кількості, що дорівнює різниці між зерном, відвантаженим із підприємства і прийнятим у місці перетину кордону. Тож розкажемо, як обкладаються ПДВ суми нестачі зерна в таких випадках.

Перш за все нагадаємо, що виявлення нестачі товарів означає, що вони не були використані в господарській діяльності. А згідно з п. 198.5 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо товари/послуги, придбані з ПДВ, використані не в господарській діяльності, платнику ПДВ слід визнати умовний продаж таких товарів/послуг та нарахувати на їх вартість податкові зобов’язання з ПДВ (далі – ПЗ).

Проте в нашій ситуації зерно втрачено по дорозі до покупця, тому важливо ураховувати дату переходу права власності на нього до покупця. Адже від цього залежить, коли буде визнано дохід від реалізації продукції та коли її буде списано з балансу (тобто визначено дату, коли продавець вже не несе за неї відповідальності).

Так, згідно з п. 8 П(С)БО 15 дохід від реалізації визнається за наявності всіх нижченаведених умов:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали