Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 30.07.2024

30.07.2024 57 0 1

Вітаю, шановні колеги!

16 травня поточного року набув чинності Закон від 20.03.2024 № 3613-IX, яким унесено зміни, зокрема, до Митного кодексу. Одне з його нововведень - спрощення митного оформлення експорту товарів вартістю не більш як 1 000 євро, що пересилаються за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях. На практиці ж ця норма запрацювала з 16 липня, оскільки з цієї дати було внесено відповідні зміни до Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450. Докладно про те, за яких саме умов застосовується спрощене декларування дешевого експорту товарів та як обкладати ПДВ такий експорт, ми розповідаємо тут.
Платники єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи подають декларацію раз на рік. Проте протягом року може відбуватися обіг землі: на одні ділянки набувається право власності або користування, на інші – втрачається. У такому разі доводиться подавати уточнюючу декларацію (далі – УД) і коригувати нараховану на початку року суму ЄП. Пропонуємо статтю, в якій наводимо порядок і строки подання УД у разі зміни протягом звітного року площі сільгоспугідь чи земель водного фонду (далі для спрощення називатимемо їх «земельні ділянки»).

Спільна власність на будь-яке майно потребує пильної уваги осіб, які хочуть укласти щодо цього майна договір купівлі-продажу, користування, застави тощо. Не є винятком і земельні ділянки. Адже внаслідок набуття землі під час укладення шлюбу, спадкування земельних ділянок, придбання земельної ділянки спадкоємцями засновника фермерського господарства виникає спільна власність на земельну ділянку згідно з п. 61 розд. Х Земельного кодексу. І якщо згодом така ділянка продаватиметься, потенційному покупцеві слід знати, з ким та як він має укладати договір, на чию користь виконувати свої зобов’язання за цим договором (зокрема, оплачувати вартість земельної ділянки) тощо. Пропонуємо розібратися в цих питаннях докладніше у статті за посиланням.

Для сільгосппідприємств, які планують або починають займатися переробкою овочів та фруктів, буде корисним матеріал «Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання». Зокрема, розповідаємо про організаційні аспекти обліку та калькулювання продукції цих підсобних промислових виробництв.

Серед іншого, пропонуємо відповіді на такі запитання:

Наступного разу в Uteka-Агро повідаємо про:

  • зміни, унесені Законами № 3854-ІХ та № 3853-ІХ до Податкового та Митного кодексів, які передбачають спрощення імпорту обладнання для енергетики та комплектуючих для виробництва машин механізованого розмінування;
  • новий Закон (№ 3817-IX) щодо виробництва та обігу алкоголю й інших підакцизних товарів;
  • документальне оформлення, оподаткування, облік продажу металобрухту від розбирання основного засобу.

Легкої вам роботи та корисного читання!

З повагою
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали