Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 09.08.2022

09.08.2022 362 0 1

Шановні колеги!

На сьогодні багато сільгосппідприємств стикаються із проблемою реалізації результатів своєї діяльності. Особливо гострою вона є для тих, хто займається виробництвом продукції, яка швидко псується. Їм доводиться йти на «збиткові» продажі, тобто за ціною, нижчою від собівартості. А в разі неможливості реалізації або використання у власній господарській діяльності таку продукцію доведеться утилізувати та списати. Експерти Uteka-Агро допоможуть бухгалтеру агропідприємства впоратися з цією ситуацією. Про це докладно розповімо в матеріалах Uteka-Агро цього тижня.

У мирний час податківці наполягали, щоб сільгоспвиробники в разі списання знищеної (зіпсованої) сільгосппродукції визнавали умовний продаж товарів/послуг, використаних для вирощування такої продукції (насіння, засобів захисту рослин, пального тощо), і нараховували на їх вартість компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ. Проте в період дії воєнного стану в Податковому кодексі з’явилася норма, яка звільняє від нарахування ПДВ на вартість товарів, знищених (утрачених) під час війни. Та чи діє вона, якщо продукція зіпсувалася через неможливість її реалізації? Про це ви дізнаєтеся, прочитавши матеріал «Знищення або псування сільгосппродукції під час воєнного стану: що треба знати бухгалтеру».

Інколи ми чуємо від податківців, і навіть серед професійної спільноти, що в разі реалізації сільгосппродукції за ціною, нижчою від собівартості, сільгосппідприємство втрачає право на вхідний ПДВ за товарами (послугами), що були використані для вирощування такої продукції. Та чи дійсно треба донараховувати ПДВ? Обґрунтована відповідь – у нашому матеріалі «Продукція реалізується за цінами, нижчими від собівартості: на яку ціну нараховувати ПДВ».

Для виконання польових робіт агропідприємствам часто доводиться залучати до роботи інші підприємства. Але така співпраця може бути ризикованою, зокрема, якщо підприємство заправлятиме транспортні засоби підрядних організацій власним пальним. Ми розглянули всі умови, які має виконати агропідприємство для заправки транспортних засобів підрядника власним пальним, щоб уникнути акцизного податку. А якщо ці умови підприємство виконати не може, є інші альтернативні варіанти співпраці з контрагентами («Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків»).

Ще одна поширена ситуація – виникнення переплати з ПДВ на бюджетному рахунку в багатьох платників ПДВ, які подавали уточнюючі розрахунки, щоб мати змогу реєструвати податкові накладні за лютий – травень. У матеріалі «Як повернути переплату з ПДВ із бюджету та з електронного рахунку?» знайдете відповіді на запитання: чи можна зарахувати переплату на поточному рахунку в рахунок недоплати на електронному рахунку; як і куди можна повернути переплату ПДВ із бюджету; як заповнити заяву на повернення; що буде з лімітом реєстрації; як повернути гроші з електронного рахунку на поточний.

Проблема військового обліку на підприємстві зараз вийшла на новий рівень, оскільки в період воєнного стану проводяться перевірки та виписуються штрафи, розміри яких зросли за останній рік. Ми надали поради, що та як потрібно зробити для організації військового обліку на підприємстві, які основні обов’язки роботодавця в цій сфері, включаючи військовий облік жінок, та які штрафи загрожують роботодавцям, які не ведуть військовий облік («Військовий облік на підприємстві: правила і поради для роботодавця»).

Редакція Uteka-Агро вже працює над новими матеріалами, і невдовзі ви дізнаєтеся про особливості:

  • переміщення сільгосптехніки та габаритно-ваговий контроль під час дії воєнного стану;
  • оподаткування та облік списання заборгованостей;
  • застосування на практиці нової норми КЗпП – п. 83 ч. 1 ст. 36 КЗпП, на підставі якого можна звільнити працівника, якщо він відсутній на роботі більш як 4 місяці поспіль;
  • повідомлення працівника про зміну істотних умов праці (оновлені правила згідно із Законом № 2352-IX).

Корисного читання!

З повагою
Вікторія Станкевич,
головна редакторка Uteka-Агро

Читати розсилку >>>

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали