Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 03.12.2024

03.12.2024 308 0 0

Вітаю, шановні колеги!

Закон від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» опубліковано в «Голосі України» від 30.11.2024. А отже, з 01.12.2024 набула чинності норма про підвищення військового збору (далі – ВЗ) з 1,5 % до 5 %. Виняток: ставка ВЗ з виплат військовослужбовцям становить 1,5 %. Порядок обкладення ВЗ доходів, які податковий агент виплачує фізособам, у тому числі працівникам підприємства, ми розглянули у статті.

Аналіз змін, унесених цим Законом до Податкового кодексу щодо сплати ВЗ підприємцями – платниками єдиного податку першої – четвертої груп та підприємцями на загальній системі оподаткування, пропонуємо тут.

У наступних публікаціях надано відповіді на запитання, що виникли у бухгалтерів у зв’язку з підвищенням ставки ВЗ, а саме:

У листопаді 2024 року уряд змінив правила бронювання працівників під час мобілізації. Ми розглянули основні зміни, а також відповіли на запитання, що надходять від наших читачів.

З 1 грудня впроваджено режим експортного забезпечення ПДВ (далі – РЕЗ) у разі вивезення за межі митної території України окремих видів товарів. Тому вже з 1 грудня до дати митного оформлення таких операцій експортер повинен складати експортну податкову накладну (далі – ПН) за правилами, установленими п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК. Порядок оформлення такої накладної (зі зразком складання) ми наводимо у статті.

Також із наших публікацій ви дізнаєтеся:

У разі нагальної потреби в додатковому фінансуванні суб'єкти господарювання все частіше використовують таку форму, як поворотна фінансова допомога. Особливості бухобліку й оподаткування такої фіндопомоги залежать від того, хто й кому її надає. Не останню роль відіграє й те, повернено допомогу чи ні. Редакція Uteka-Агро підготувала спецвипуск «Поворотна фінансова допомога підприємству: оформлення, облік, податки», в якому розглянуто податково-облікові наслідки поворотної фіндопомоги підприємству. Зокрема, ви дізнаєтесь: як правильно оформити надання/отримання фіндопомоги у гривнях і що потрібно врахувати, укладаючи договір позики, щоб правильно обліковувати операції за ним; які податкові наслідки для підприємства в разі неповернення фіндопомоги у визначений у договорі строк, а також у разі пролонгації договору; як відобразити в обліку отримання короткострокової та довгострокової поворотної фінансової допомоги; які особливості обліку операцій з фінансовою допомогою у платників єдиного податку та ФОП на загальній системі оподаткування.

Наступного тижня в нових публікаціях Uteka-Агро, зокрема, розглянемо:

  • чи має голова ФГ право голосу на загальних зборах членів ФГ, якщо в статуті не зазначено, що він є членом ФГ;
  • підприємство не надало ДПС квитанцію про сплату щорічного платежу за ліцензію на зберігання пального, і ліцензію анулювали: чи правомірно це;
  • правила та зразки оформлення ПН у разі реалізації продукції на території України.

Легкої вам роботи та корисного читання!


Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали