Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Умови застосування ПСП

Положеннями пп. 169.2.1 та 169.2.2 ПК передбачено, що ПСП застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді зарплати лише за одним місцем його нарахування (виплати) із дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. При цьому зарплата такого платника не повинна перевищувати ГРД.

Якщо заяву та підтвердні документи надано не з початку місяця, ПСП застосовується до всієї суми доходу у вигляді зарплати, нарахованої в такому місяці.

Приклад: працівник працює з 11.01.17 р., а заява на застосування ПСП роботодавцем отримана 16 січня цього року. У такому разі незалежно від дня подання заяви працівник має право на застосування пільги до місячного доходу, а не пропорційно до відпрацьованого часу з 11.01.17 р.

У свою чергу, роботодавець відображає в податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Законодавчі норми надання ПСП та приклади розрахунків в різних ситуаціях

 

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали