Облік допомоги у вигляді безплатних товарів, послуг
18.04.2018 2713 0 2
Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку
Розповімо про особливості відображення в обліку операцій з безплатної передачі та отримання товарів (послуг), у тому числі і від нерезидента.
Розглянемо, як відображаються в податковому та бухгалтерському обліку операції з безплатної передачі товарів, послуг між резидентами України – платниками податку на прибуток і ПДВ.
Безплатно отримані запаси оформляються: накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів, товарно-транспортною накладною з використанням штампа (оцінки) про оприбуткування, актом приймання матеріалів або прибутковим ордером, який складається відповідальною особою в день приймання запасів (п. 3.5 Методрекомендацій № 2).
Зазначимо, що в даному випадку можна використовувати як типові форми документів, затверджені Наказом № 193, так і форми, розроблені самостійно, за умови, що вони містять усі обов'язкові реквізити, передбачені для первинного документа ст. 9 Закону № 996. Так, розрахунок первісної вартості безплатно отриманих товарів можна оформити бухгалтерською довідкою. Нагадаємо, форма такої довідки наведена в додатку до Методрекомендацій № 356. При бажанні цю форму можна допрацювати залежно від цілей її використання.
У дарувальника. При безплатній передачі товарів (робіт, послуг) дарувальник дохід не визнає (не виконуються критерії п. 5 П(С)БО 15), а витрати відображає у звітному періоді, у якому відбулася безплатна передача, проведенням Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» – Кт 20–22, 25–28.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року