Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Соціальний пакет на підприємстві: складові, оформлення, оподаткування

22.08.2018 1724 0 0

Акценти статті:

  • визначення складових соцпакета;
  • порядок оформлення та оподаткування деяких складових соцпакета.

Конкуренція за спеціалістів серед роботодавців з кожним роком посилюється. Це стосується й підприємств агропромислового комплексу. Адже вони мають свої особливості – сезонність робіт, а відповідно й заробітку, напруженість праці, особливо у весняно-осінній період. Тому соціальний пакет, який роботодавець може запропонувати працівникові, є дієвим заходом у його конкурентній боротьбі на ринку праці.

До соцпакета можуть входити різноманітні гарантії та компенсації для працівників. Звісно, універсального набору таких гарантій та компенсацій не існує. Кожне сільгосппідприємство має враховувати свої істотні умови праці. Розглянемо, що ж може входити до соціального пакета та як це впливатиме на оподаткування коштів, що спрямовуються на такі цілі.

Варто зазначити, що роботодавці по-різному формують соцпакет для своїх працівників. Деякі з них вважають, що достатньо виконувати вимоги законодавства про працю та дотримуватися соціальних гарантій, зокрема виплачувати лікарняні, декретні та відпусткові. Іноді набір цих гарантій називають базовим соцпакетом.

У такому разі забезпечуються умови праці, передбачені законодавством, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, вчасна виплата в повному розмірі заробітної плати, надання соціальних пільг і гарантій, передбачених законодавством та колективним договором. Але ці привілеї не відповідають сутності так званого соціального пакета, оскільки вони є державними гарантіями, які роботодавець зобов`язаний надавати всім працівникам і без їх затвердження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали