Наказ про облікову політику: зразок складання
29.05.2015 845 0 2
Як сформулювати основні положення наказу про облікову політику, подамо в пропонованому нижче зразку. Зазначимо, що наше підприємство провадить виробничу діяльність і діяльність у сфері оптової торгівлі, філій не має, під критерії п. 2 П(С)БО 29 не підпадає, а отже, сам стандарт, присвячений господарським сегментам, не застосовує.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкс»
Наказ № 1
м. Дніпропетровськ 01.01.15 р.
Примітка. З приводу дати затвердження, а також дати набуття чинності наказу про облікову політику зазначимо, що його може бути складено, а також доповнено та/або змінено (у т. ч. затверджено в новій редакції) в будь-який час (не потрібно чекати кінця року). Наприклад, новостворене підприємство має розробити і почати застосовувати облікову політику безпосередньо з моменту початку своєї діяльності. Також зазначимо, що перевидавати наказ щорічно та вказувати в ньому строк закінчення його діяльності немає необхідності. Наказ про облікову політику може бути взагалі прийнято як базовий на весь час діяльності підприємства із внесенням до нього змін у міру необхідності (п. 3.1–3.4 Методрекомендацій, затверджених наказом Мінфіну України від 27.06.13 р. № 635, далі Методрекомендації № 635). Якщо ви все ж таки перевидаєте наказ щорічно, то радимо затверджувати його в кінці року та запроваджувати в дію з 1 січня наступного року (наприклад, якщо ви змінюєте метод нарахування амортизації, то пам’ятайте, що новий метод можна застосовувати з місяця, наступного за місяцем прийняття рішення про його зміну, – п. 28 П(С)БО 7).
Про облікову політику підприємства
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року