Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підстави для отримання податкової соціальної пільги

Згідно з пп. 169.2.2 ПК для застосування ПСП платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП та документи, що підтверджують таке право.

Заява про застосування пільги подається в довільній формі (див. зразок у кінці консультації).

Постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1227 затверджено Перелік документів для застосування ПСП та Порядок подання документів для застосування податкової соціальної пільги (далі – Поря-
док № 1227).

При цьому слід зазначити, що пп. 169.2.1 ПК установлено, що ПСП застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Тобто платник податків, який крім основного місця роботи працює також за сумісництвом, на свій розсуд має обрати для себе найвигідніше місце застосування ПСП до заробітної плати незалежно від того, у якого із працедавців зберігається трудова книжка.

ПСП до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги (пп. 169.2.3 ПК).

Законодавчі норми надання ПСП та приклади розрахунків в різних ситуаціях

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали