Оскарження результатів податкової перевірки в суді
Перевірки контролюючими органами: підстави та порядок проведення, облік результатів
Платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), винесене за результатами перевірки, в адміністративному або судовому порядку. При цьому адміністративне оскарження ППР – право, а не обов’язок суб’єкта господарювання (далі – СГ). Він може пропустити цю стадію й відразу звернутися до суду або подати позов, якщо результат адміноскарження його не задовольнив. У консультації розповімо, що повинен знати платник про судовий порядок оскарження рішення органу ДПС, прийнятого за результатами перевірки.
Такі справи підсудні адміністративним судам і розглядаються в порядку адміністративного судочинства. Особливості судового процесу оскарження визначені в КАС.
Позов подається до адміністративного суду на вибір позивача (ст. 20, 25 КАС):
- або за своїм місцезнаходженням (місцем проживання);
- або за місцезнаходженням відповідача.
Важлива інформація: на офіційному вебсайті Судової влади України розміщено перелік усіх адміністративних судів, їх адреси, контакти та список призначених до розгляду справ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року