Чи коригувати податковий кредит на суму передоплати за послуги, якщо постачальник їх так і не надав?
15.11.2016 444 0 1
Замовник (платник ПДВ) перерахував постачальникові суму передоплати за послуги. На дату отримання передоплати постачальник виписав і зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкову накладну (далі – ПН). Замовник відобразив податковий кредит у період оформлення цієї ПН. Проте постачальник не виконав умови договору: послугу не надав. Крім того, постачальник відмовився повертати передоплату. Замовник подав до суду на постачальника і виграв справу в суді. Згідно з рішенням суду гроші були повернені державною виконавчою службою. При цьому в платіжному дорученні сума зазначена без ПДВ. Чи потрібно замовникові коригувати податковий кредит?
На дату перерахування передоплати замовник мав право відобразити податковий кредит на підставі ПН, зареєстрованої постачальником в ЄРПН (п. 198.2, 198.6 Податкового кодексу, далі – ПК). І тоді не мав ніякого значення той факт, що передоплачені послуги ще не використовуються замовником в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності (п. 198.3 ПК).
Але надалі послуги так і не були надані. А отже, у замовника немає і не буде придбаних послуг, за якими він має право відобразити податковий кредит. Тому йому необхідно відкоригувати раніше нарахований податковий кредит за отриманою передоплатою за послуги.
Аналогічної думки дотримуються й податківці (роз'яснення в ЗІР, категорія 101.07, з питання повернення передоплати покупцеві і відмови у виписуванні розрахунку коригування).
У нашому випадку податковий кредит коригується замовником у тому податковому періоді, у якому йому повернено гроші, на підставі бухгалтерської довідки.
У декларації з ПДВ таке коригування відображається в рядку 12 і в таблиці 2 додатка 1 до декларації.
Зверніть увагу: коригування податкового кредиту на підставі бухгалтерської довідки не призведе до зменшення ліміту реєстрації в системі електронного адміністрування в замовника.
Коментарі до матеріалу