Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як витрати на штрафи зменшують податок на прибуток із 1 січня 2017 року

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • коли суми штрафних санкцій уважаються визнаними в бухобліку;
  • які штрафні санкції (на користь яких саме контрагентів нараховані) можуть не включатися до витрат для цілей податку на прибуток;
  • хто без обмежень може включати до податкових витрат суми штрафів, пені та неустойок.

Що можна зробити на практиці: якщо господарський договір передбачає нарахування штрафних санкцій за недотримання його умов, обов'язково зазначайте в такому договорі податковий статус контрагента. Так вам буде легше контролювати податковий облік сум таких санкцій при їх виникненні.

Нагадаємо, що в період із 1 січня 2015 року до 1 січня 2017 року всі платники податку на прибуток могли без будь-яких обмежень зменшувати оподатковуваний прибуток на суми будь-яких штрафних санкцій, пені, неустойок. Для цього достатньо було, щоб «штрафні» суми відобразилися в бухгалтерських витратах і зменшили фінансовий результат до оподаткування. Адже з 1 січня 2015 року об'єкт обкладення податком на прибуток визначається як фінрезультат до оподаткування, відкоригований на різниці, передбачені Податковим кодексом (далі – ПК) (пп. 134.1.1 ПК).

Детально про облік штрафних санкцій за договором в 2015 та 2016 роках див. «Штрафи за договором: гроші "+", податкове навантаження "–"».

Розглянемо, що змінилося в податковому обліку штрафів, пені, неустойок із 1 січня 2017 року. Але спочатку нагадаємо правила бухобліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали