Як витрати на штрафи зменшують податок на прибуток із 1 січня 2017 року
07.04.2017 2411 0 2
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- коли суми штрафних санкцій уважаються визнаними в бухобліку;
- які штрафні санкції (на користь яких саме контрагентів нараховані) можуть не включатися до витрат для цілей податку на прибуток;
- хто без обмежень може включати до податкових витрат суми штрафів, пені та неустойок.
Що можна зробити на практиці: якщо господарський договір передбачає нарахування штрафних санкцій за недотримання його умов, обов'язково зазначайте в такому договорі податковий статус контрагента. Так вам буде легше контролювати податковий облік сум таких санкцій при їх виникненні.
Нагадаємо, що в період із 1 січня 2015 року до 1 січня 2017 року всі платники податку на прибуток могли без будь-яких обмежень зменшувати оподатковуваний прибуток на суми будь-яких штрафних санкцій, пені, неустойок. Для цього достатньо було, щоб «штрафні» суми відобразилися в бухгалтерських витратах і зменшили фінансовий результат до оподаткування. Адже з 1 січня 2015 року об'єкт обкладення податком на прибуток визначається як фінрезультат до оподаткування, відкоригований на різниці, передбачені Податковим кодексом (далі – ПК) (пп. 134.1.1 ПК).
Детально про облік штрафних санкцій за договором в 2015 та 2016 роках див. «Штрафи за договором: гроші "+", податкове навантаження "–"».
Розглянемо, що змінилося в податковому обліку штрафів, пені, неустойок із 1 січня 2017 року. Але спочатку нагадаємо правила бухобліку.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року