Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як не потрапити в капкан акцизного податку

04.07.2018 1180 0 0

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, яким потрібно залучити техніку для виконання різних сільгоспробіт.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: який вид договору укласти, аби не потрапити у капкан акцизного податку.

За цією темою див. також: «Уникаємо акцизу: договір оренди замість договору підряду», «Акцизний податок при заправленні техніки пальним: судова практика», «Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір оренди транспорту?», «Як укласти договір оренди транспорту з екіпажем?», «ДФС роз’яснила, як бути з акцизним податком при оренді техніки», «Уникаємо акцизу: коли слід укласти договір оренди, а коли – договір підряду».

На жаль, думка податкової стосовно виникнення зобов’язань з акцизного податку (далі – АП) у підприємства при заправленні найманої техніки не змінилась. Торік ДФС невпинно надавала платникам індивідуальні податкові консультації, де вказувала на обов’язок бути платником АП у разі заправлення власним пальним винайнятої техніки згідно з пп. 212.1.15 Податкового кодексу (далі – ПК).

Нагадаємо, платниками АП є особи, які реалізують пальне.

Податківці і цього року продовжують наполягати, що операція із заправлення пальним, яке належить іншим особам (виконавцям), техніки, винайнятої для виконання робіт/отримання послуг на умовах договору про надання послуг, належить до операцій із реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали