Як не потрапити в капкан акцизного податку
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, яким потрібно залучити техніку для виконання різних сільгоспробіт.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: який вид договору укласти, аби не потрапити у капкан акцизного податку.
За цією темою див. також: «Уникаємо акцизу: договір оренди замість договору підряду», «Акцизний податок при заправленні техніки пальним: судова практика», «Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір оренди транспорту?», «Як укласти договір оренди транспорту з екіпажем?», «ДФС роз’яснила, як бути з акцизним податком при оренді техніки», «Уникаємо акцизу: коли слід укласти договір оренди, а коли – договір підряду».
На жаль, думка податкової стосовно виникнення зобов’язань з акцизного податку (далі – АП) у підприємства при заправленні найманої техніки не змінилась. Торік ДФС невпинно надавала платникам індивідуальні податкові консультації, де вказувала на обов’язок бути платником АП у разі заправлення власним пальним винайнятої техніки згідно з пп. 212.1.15 Податкового кодексу (далі – ПК).
Нагадаємо, платниками АП є особи, які реалізують пальне.
Податківці і цього року продовжують наполягати, що операція із заправлення пальним, яке належить іншим особам (виконавцям), техніки, винайнятої для виконання робіт/отримання послуг на умовах договору про надання послуг, належить до операцій із реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПК.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року