Суть проблеми: у замовника, який заправляє сторонню техніку, задіяну на сільгоспроботах, існує ризик виникнення акцизного податку. Адже така передача пального вважається його реалізацією. Замовник зацікавлений зберегти свій статус «безакцизника» і спокійно заправляти винайняту техніку.
Рішення: для уникнення акцизу замовнику потрібно одночасно дотримуватися трьох умов, про які поговоримо далі.
Тому що така операція вважається реалізацією пального.
Нагадаємо, реалізацією визнається будь-яка операція з фізичної передачі (відпуску, навантаження) пального за плату/компенсацію чи без такої на митній території України (далі – МТУ), із переходом права власності на пальне чи без такого переходу (пп. 14.1.212 Податкового кодексу, далі – ПК). Тобто при відпуску пального в бак сторонньої техніки матиме місце реалізація пального.
Хоча це визначення містить багато моментів, які майже неможливо обійти, все-таки є випадки, коли фізична передача пального не розцінюється як реалізація. Зокрема, суб’єкти господарювання (далі – СГ), котрі не є розпорядниками акцизного складу чи акцизного складу пересувного мають право використовувати отримане від платників акцизу пальне виключно для власного споживання чи промислового перероблення.
Отже, у разі використання неплатником акцизу пального для власних потреб у нього не виникає необхідність сплати акцизного податку.