Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилку в первинних документах та облікових регістрах

Юлія Гужел

02.12.2016 1440 0 2

Від помилок у первинних документах та облікових регістрах не застрахований жоден бухгалтер. Своєчасно виявлена та виправлена помилка не спричинить ніяких неприємних наслідків. У консультації розповімо, які існують способи виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах.

Друковані первинні документи

Згідно з п. 2.1 Положення № 88 первинними є документи, створені в письмовій або електронній формі, що фіксують і підтверджують господарські операції, у тому числі розпорядження та дозволи керівництва на їх здійснення. Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 996 усі первинні документи повинні містити такі обов'язкові реквізити:

  • назву документа (форми), наприклад, накладна, акт, рахунок і т. д.;
  • дату та місце складання;
  • назву підприємства (П. І. Б. підприємця), від імені якого складено документ;
  • зміст, обсяг та одиницю виміру операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення операції та правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дозволяють ідентифікувати особу, яка брала участь в операції.

Водночас законодавством можуть бути передбачені додаткові реквізити для різних первинних документів залежно від їх призначення. Згідно з п. 2.4 Положення № 88 первинка може містити: ідентифікаційний код підприємства або підприємця, номер документа, підставу для здійснення операції, відомості про особуотримувача (наприклад, паспортні дані отримувача у видаткових касових ордерах) та ін.

Найчастіше первинні документи складаються на бланках типових або спеціалізованих форм, затверджених відповідними держорганами. Якщо типової форми немає або інформації, яка в ній розкривається, недостатньо для правильного відображення операції в обліку, підприємство розробляє форму документа самостійно, не забуваючи при цьому про обов'язкові реквізити.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали