Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відпустка без збереження зарплати у зв’язку з карантином: що з ЄСВ

31.03.2020 94 0 0

Баланс-Агро № 16 від 6 квітня 2020 року «Карантин – це форс-мажор»

Карантин увірвався в наше життя – у тому числі в життя бухгалтера, і без того насичене різними змінами, реформами та іншими непередбаченими подіями, – раптово, не питаючи, чи хочемо ми таким чином «урізноманітнити» свої будні.

Оскільки подібного явища в масштабах держави ми ще не спостерігали, то й законів, що регулюють відносини в період карантину, у нас не було. Законодавчу базу довелося створювати швидко. І на докладні роз'яснення з приводу того, як же застосовувати нововведення на практиці, у наших законотворців не було часу. Якщо і в спокійніші часи будь-які законодавчі зміни викликали у нас найчастіше подив і шквал запитань, то зараз і поготів.

Отже, на території нашої держави постановою КМУ від 11.03.20 р. № 211 був установлений карантин на період з 12 березня по 3 квітня. А своїм рішенням від 25.03.20 р. Кабмін продовжив карантин ще на 30 днів – до 24 квітня 2020 року. Карантин запроваджено відповідно до ст. 29 Закону від 06.04.2000 р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних захворювань» з метою запобігти розповсюдженню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2.

Для реалізації заходів, передбачених свіжоспеченим «карантинним» законодавством, роботодавець зобов'язаний вжити на період карантину всіх можливих законних заходів, наприклад:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали