Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зареєстровано законопроєкт про встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування ветеранів війни

16.11.2023 243 0 0

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10261 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій працевлаштування ветеранів війни», який передбачає запровадження прав ветеранів війни на працевлаштування та посилення права на працевлаштування особам зінвалідністю, в тому числі внаслідок війни. 

Законопроєктом, зокрема, передбачається доповнення Закону від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветераніввійни, гарантії їх соціального захисту» новою ст. 161, яка передбачатиме забезпечення права ветеранів війни на працевлаштування, шляхом встановлення для підприємств, установ, організацій, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування ветеранів війни у розмірі 2 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. 

Пенсійний фонд надаватиме Українському ветеранському фонду:  

  • інформацію про працевлаштованих ветеранів війни; 
  • інформацію про створення підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, робочих місць для ветеранів війни, про зайнятість та працевлаштування ветеранів війни; 
  • необхідну інформацію для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування ветеранів війни підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті. 

Отримана від ПФУ інформація, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для ветеранів війни, є підставою для проведення перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю. 

Держпраці у порядку, визначеному Кабміном, здійснюватиме перевірки підприємств, установ, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування ветеранів війни, у тому числі шляхом його зарахування. 

Верховна Рада 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали