Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закони, якими внесено зміни до Податкового кодексу в грудні 2019 року

10.01.2020 627 0 0

Зміни-2020: будь на хвилі!


№ з/п  

 Реквізити Закону     

Коментар до Закону 

 Набуття чинності 

   2        

3

4

1

 

Закон від 03.12.19 р. № 314-IX (про створення умов для забезпечення виконання зобов’язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу)

Підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу (далі – ПК) доповнено ст. 70. Зокрема, до 01.01.21 р. звільняються від обкладення ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юрособи майна, що перебуває у державній власності у складі магістральних газопроводів та усіх об’єктів і споруд, пов’язаних із ними єдиним технологічним процесом, і використовується для транспортування природного газу магістральними газопроводами, причому із незастосуванням до цих операцій норм п. 198.5 ПК

Із 11.12.19 р.

 

2

 

Закон від 03.12.19 р. № 323-IX (зміни, пов’язані з ратифікацією Угоди між Урядами України та США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків»)

 

Визначено терміни «підзвітний рахунок», «фінансовий агент» (банки, фінустанови, які згідно з ПК зобов’язані подавати до ДПС звіт про підзвітні рахунки, далі – агент), «фінансовий рахунок». Для виявлення підзвітних рахунків агенти установлюватимуть держави або території, резидентом якої є фізособа чи юрособа – власник фінансового рахунка; фізособа – кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юрособи – власника такого рахунка. Установлено особливості подання агентами зазначеної звітності, а також штраф у розмірі 100 МЗП за неподання, подання із порушеннями або з недостовірними відомостями чи помилками таких звітів (нові п. 69.8 та 118.4 ПК)

 

Із 29.12.19 р.

 

3

 

Закон від 05.12.19 р. № 354-IX (про ліквідацію корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна)

 

Із 01.01.20 р. запроваджено спрощену модель оцінки об’єктів нерухомості. Єдина база даних звітів про оцінку формує довідку про оціночну вартість об’єкта нерухомості з автоматичним присвоєнням довідці унікального реєстраційного номера. Нотаріуси мають безплатний доступ до Єдиної бази для перевірки довідок та внесення інформації про ціну об’єкта нерухомості, зазначену в договорі купівлі-продажу, що ними посвідчується (п. 172.3 ПК)

 

Із 27.12.19 р.

 

4

 

Закон від 18.12.19 р. № 391-IX (удосконалено адміністрування акцизного податку)

Див. Огляд закону № 391

 

Із 29.12.19 р.

 

5

 

Закон від 20.12.19 р. № 425-IX (удосконалено процедуру проведення фінансової реструктуризації, а також оподаткування операцій фінансового лізингу)

 

Продовжено до 01.01.23 р. тимчасову норму щодо звільнення від обкладення ПДВ операцій із постачання боржником товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами в процесі проведення фінансової реструктуризації. Таке звільнення поширено на операції з постачання товарів поручителем (майновим поручителем – заставодавцем, іпотекодавцем).

Звільнено до 01.01.23 р. від обкладення ПДВ операції банків та інших фінустанов із постачання (продажу, відчуження в інший спосіб) товарів, що були отримані ними від боржників, поручителів (майнових поручителів – заставодавців, іпотекодавців) за операціями з постачання товарів, звільнених від оподаткування згідно з вищезазначеною нормою. Звільнення від оподаткування операцій указаних установ стосується тієї частини вартості товарів, за якою вони були набуті у власність у погашення зобов’язань за договором кредиту (позики) (п. 46 підрозд. 2 розд. XX ПК).

Уточнено правила визначення бази обкладення ПДВ за операціями з постачання товарів, які були повернуті лізингоотримувачем лізингодавцю за договором фінлізингу у зв’язку з його невиконанням чи неналежним виконанням

Із 29.12.19 р.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали