Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Закон про підвищення штрафів за ухилення від переговорів про колдоговор опубліковано

05.09.2023 177 0 0

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №7629 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері колективно-договірної діяльності, яким пропонується підвищити штрафи за ухилення від участі у переговорах про укладання колективних договорів. За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів.

В кінці серпня Президент підписав Закон від 14.07.2023 № 3256-IX , який вже опубліковано в "Голосі України" та почне діяти через шість місяців після закінчення війни.

Законом збільшуються розміри штрафу за окремі види правопорушень:

  • ухилення від участі в колективних переговорах щодо підписання колективного договору внесення змін чи доповнень до нього в разі їх ініціювання роботодавцями чи профспілками осіб, які їх представляють – від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше – від трьох до десяти);
  • ненадання інформації, необхідної для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням угод, договорів – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше – від одного до п'яти).

Також передбачається розгляд суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів справ про адміністративні правопорушення щодо укладання колективних договорів та право складати протоколи про ці правопорушення уповноважених на те посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Водночас нові штрафи не сплачуватимуть роботодавці, у штаті яких не більше 25 працівників, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали