Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Навіщо в Україні стимулюють створення індустріальних парків

25.11.2024

За кількістю індустріальних парків Україна може невдовзі наздогнати Польщу, а їх керуючим компаніям надаватимуть державне кредитування за програмою «5-7-9». Крім цього, незабаром можуть зʼявитися екоіндустріальні парки. Це наслідки реалізації відповідного законодавства, яке незабаром мають ухвалили у першому читанні.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

За її словами, йдеться про ухвалення законопроєкту № 12117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків». Він чітко розмежовує функції всіх субʼєктів індустріального парку, розширює види діяльності учасників індустріального парку та перелік обʼєктів, які можуть у ньому розміщуватись. Зокрема, йдеться про можливість власної генерації електроенергії, сторіджі та інші обʼєкти альтернативної енергетики. Також пропонується дозволити зведення в межах індустріального парку інших обʼєктів, крім промислових: навчальних центрів, закладів громадського харчування та іншої допоміжної інфраструктури.

Крім цього, законопроєктом передбачені впровадження поняття екоіндустріального парку, удосконалення процедури вибору керуючої компанії індустріального парку, надання їй можливості скористатись державною програмою доступних кредитів «5-7-9» тощо.

«Індустріальні парки – дуже гарний приклад прискореного розвитку, який ми можемо спостерігати в інших країнах. Є прекрасні кейси у Східній Європі, Азії, США і Туреччині. Ми взяли їх найдієвіші напрацювання, які зараз втілюватимемо в Україні, адже відповідне законодавство – Закон від 21.06.2012 № 5018-VI «Про індустріальні парки» – у нас уже запрацювало. А з ухваленням законопроєкту № 12117 їх ставатиме все більше», – переконана Шуляк.

Парламентарка зазначила, що в Україні вже працює 68 індустріальних парків – 48 з них як керуючі, а у 18 вже є резиденти. У Польщі їх 78, а у Німеччині – 200. Тож ухвалення законодавства, яке сприятиме розвитку індустріальних парків буде у цьому плані тільки наближати Україну до європейських практик, що повністю відповідає вимогам євроінтеграції.

Серед сфер, де такий формат організації бізнесу буде максимально затребуваним, можуть бути, зокрема, переробна промисловість, інформаційні технології, науково-дослідна діяльність тощо.

А серед стимулів, які Україна готова запропонувати для створення якомога більшої кількості індустріальних парків, є і митні, і податкові послаблення. Зокрема, звільнення від податку на прибуток протягом наступних 10 років. Також досить ефективним стимулом для міжнародних інвесторів у індустріальні парки може бути страхування воєнних ризиків, вважає Олена Шуляк.

«У нас вже створюються індустріальні парки з готовими інженерними комунікаціями та податковими пільгами. Це абсолютно типова практика європейських країн. Зокрема, і Польщі, де виробники в індустріальних парках можуть бути звільнені від сплати корпоративного податку або податку на доходи фізичних осіб, а також частково – від податку на майно. Втім, у Польщі на запуск індустріального парку потрібно щонайменше 5 років. В Україні – швидше і цим наразі не можна нехтувати, оскільки подальша поява нових індустріальних парків означатиме пришвидшені процеси економічного розвитку у кожній територіальній громаді, де вони будуть запускатися», – резюмувала Олена Шуляк.

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
02.07.2025
Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний
Президент підписав Закон від 15.04.2025 № 4352-IX «Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)». Більше за темою: Мобінг як підстава ...
02.07.2025
Як зміниться мінімальна зарплата у 2026–2028 роках: бюджетна декларація КМУ
Кабмін оприлюднив Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки. Що з МЗП і прожитковим мінімумом? Більше за темою: Неоподатковувані розміри доходів, які залежать від МЗП та ПМ КМУ оприлюднив бюджетну декларацію на 2026–2028 роки. Згідно з очікуваннями Уряду прожитковий міні...
02.07.2025
ДПС оновила реєстр РРО (від 30.06.2025)
ДПС наказом від 30.06.2025 № 674 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 № 744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», виклавши Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій в новій редакції.  Наразі у реєстрі 202 позиції.   ДПС ...
Кращі матеріали