Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За несплату податків каратимуть залежно від вини

06.09.2019 985 0 0

У ВРУ зареєстровано законопроєкт № 1210 від 30.08.2019 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». У разі його ухвалення істотних змін зазнають у тому числі й норми, що встановлюють відповідальність за окремі податкові правопорушення. Зокрема, посилять відповідальність податкових агентів за порушення порядку подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ (нині - п. 119.2 ПКУ), а також диференціюють розміри відповідальності за несплату податків залежно від форми вини (нині - ст. 126 ПКУ).

Так, неподання, несвоєчасне подання або подання з помилками ф. № 1ДФ загрожуватиме штрафом у розмірі 2040 грн, замість нинішніх 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнутимуть за собою накладення штрафу у розмірі 4080 грн (а не 1020 грн - як зараз).

Щодо відповідальності за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання (крім нарахованих контролерами штрафів та пені), то у загальному випадку вона становитиме:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 5% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 10% погашеної суми податкового боргу.

Водночас ті самі дії, вчинені умисно, загрожуватимуть штрафом у розмірі 25 % від суми несплаченого (не своєчасно сплаченого) грошового зобов'язання. Якщо умисна несплата узгоджених податкових зобов'язань буде вчинена повторно протягом 1095 к. дн. або призведе до прострочення сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 к. дн. чи до ненадходження грошових зобов'язань на суму, що перевищує 1000 мінімальних зарплат, покарання буде суворішим. В такому разі штраф становитиме 50% від суми несплаченого (не своєчасно сплаченого) грошового зобов'язання.

До речі, відрізнятиметься за розмірами у залежності від форми вини і відповідальність податкових агентів за неутримання та несплату податків, передбачена нині ст. 127 ПКУ.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали