• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Запроваджено вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків і банківських груп: НБУ

22.07.2019 118 0 0

Національний банк України (НБУ) запровадив вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків України і банківських груп, які ґрунтуються на нормах законодавства ЄС і враховують найкращі міжнародні практики.

Згідно з постановою НБУ від 18 липня 2019 року №95 «Про затвердження Положення про плани відновлення діяльності банків України і банківських груп», яка набула чинності 20 липня 2019 року, розробка планів відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ є обов’язковою для системно важливих банків і рекомендується для інших банків.

Банки повинні подати плани в НБУ до 1 жовтня 2020 року і щорічно їх оновлювати. НБУ буде оцінювати повноту і якість, а також ефективність і реалістичність поданих банками планів, і враховувати результати оцінки при здійсненні банківського нагляду.

Банки будуть розробляти план відновлення діяльності з урахуванням особливостей своєї діяльності, профілю ризику, характеру та обсягів банківських послуг.

План повинен передбачати:

  • Ефективну систему індикаторів погіршення фінансового стану банків, яка включає кількісні (капітал, ліквідність, прибутковість і т.д.) і якісні (наприклад, вимоги клієнтів щодо дострокового погашення зобов’язань або негативні наслідки судових рішень) показники і базується на результатах власної оцінки ризиків банку;
  • Моделювання стрес-сценаріїв, що включають події, які можуть призвести до неплатоспроможності (дефолту) банку;
  • Реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості з мінімальними операційними витратами, які визначаються банком за результатами стрес-тестування.

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали