Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує збільшити граничні обсяги доходів для ФОП-єдинників другої та третьої груп

13.11.2023 235 0 0

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт від 09.11.2023 № 10234 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг».

Мета законопроєкту – індексація граничного обсягу доходу для підприємців, які платять єдиний податок другої та третьої групи.

Згідно з пояснювальною запискою, поточні граничні обсяги не відповідають розміру мінімальної заробітної плати і не враховують зростання індексу споживчих цін, яке відбулося після встановлення цих показників у Податковому кодексі та через війну.

Законопроєктом пропонується збільшити граничні обсяги доходу для другої та третьої груп суб'єктів господарювання, що використовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Пропонується встановити такі граничні обсяги доходів для:

  1. фізосіб-підприємців – платників єдиного податку другої групи, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, – 1 200 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – МЗП) (зараз – 834 МЗП);
  2. фізосіб-підприємців – платників єдиного податку третьої групи, які:
  • не використовують працю найманих осіб – 1 200 МЗП;
  • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, не перевищує 10 осіб – 3 000 МЗП;
  • використовують працю найманих осіб і кількість осіб, які одночасно перебувають з ними у трудових відносинах кожного місяця звітного періоду, перевищує 10 осіб – 6 000 МЗП.

Верховна Рада

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали