Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У Раді заблоковано підписання податкової реформи

23.01.2020 332 0 0

16 січня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №1210, ніж дала старт черговий податковій реформі в Україні.

А вже на наступний день, 17 січня, в ВРУ Н. Южаніна, А. Гончаренко і С. Федина зареєстрували проект постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту №1210.

Як зазначено в пояснювальній записці, розгляд цього проекту Закону відбувався з порушенням встановленої Регламентом ВРУ процедури розгляду законопроектів у другому читанні. Отже, прийнятий закон не може вважатися прийнятим відповідно до закону і рішення про його прийнятті підлягає скасуванню передбаченим Регламентом чином.

Зокрема, відповідно до Регламенту законопроект, підготовлений до другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього повинні надаватися народними депутатами не пізніше ніж за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на засіданні ВРУ. Однак і сам проект закону і супровідні документи були оприлюднені на сайті ВРУ за день до голосування (15 січня 2020 ввечері).

При цьому в порівняльну таблицю до другого читання народними депутатами було внесено 2196 поправок. Текст порівняльної таблиці охоплює 1095 сторінок, що вимагало достатнього часу для розгляду і опрацювання.

Таким чином, до розгляду проекту постанови в сесійній залі голова Ради Дмитро Разумков не зможе підписати даний проект закону і передати його на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Наступна сесія Верховної Ради розпочнеться у вівторок 4 лютого 2020.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали