Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Українцям пропонують по-новому нараховувати ПДФО

20.11.2020 113 0 0

Роботодавцям готують зміни в частині сплати податку на доходи фізосіб (ПДФО). Народні обранці пропонують з 1 січня 2022 року зараховувати ПДФО за місцем податкової адреси фізосіб-платників податків.

Відповідні зміни викладені в зареєстрованих у Верховній Раді законопроектах № 4369 і № 4370.

Цими проектами законів вносяться такі зміни:

  • фізособи-платники податків будуть зобов’язані подавати роботодавцю відомості про зміну податкової адреси протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви (форму і в порядок окремо затвердить Податкова);
  • ПДФО буде сплачуватися до місцевих бюджетів за місцем податкової адреси фізосіб-платників податку;
  • фізособа, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, буде платити податок до відповідного бюджету за своєю податковою адресою.

Мета змін – врегулювання податкових надходжень до місцевих бюджетів, збільшення їх спроможності і, особливо, підвищення фінансової можливості невеликих об’єднаних територіальних громад.

Зараз ПДФО за всіх співробітників сплачується загальною сумою на єдині реквізити, за місцем реєстрації юрособи-роботодавця.

Законопроекти передбачають, що потрібно буде отримати у кожного співробітника актуальну інформацію, в якому податковому органі він значиться і перераховувати за кожного співробітника окремими платежами податки за різними реквізитами.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали