• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Регулятор придумав нову вимогу для проблемності банків

12.06.2018 196 0 0

Національний банк уточнив і доповнив вимоги до планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації, що надаються банками в НБУ. 

Що нового: Регулятор доповнив підстави застосування заходів впливу до банків у вигляді письмового застереження (за недотримання вимог щодо нагляду на консолідованій основі) і встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних — за неподання або несвоєчасне подання програми капіталізації, плану реструктуризації, плану фінансового оздоровлення, плану заходів щодо усунення допущених банком порушень або за подання до НБУ планів і програм, які не відповідають встановленим вимогам.

Заплановані банками заходи (фінансового оздоровлення або програми капіталізації) повинні містити терміни поступового їх виконання та досягнення встановлених значень нормативів капіталу та інших показників.

У разі невідповідності розроблених банком заходів встановленим вимогам, банк зобов'язаний доопрацювати їх з обов'язковим урахуванням пропозицій і зауважень НБУ і повторно подати на узгодження НБУ протягом 15 днів з дня отримання відповідної вимоги регулятора.

Рішення про погодження планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації банків буде приймати правління НБУ або комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали