Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реформи, що сприятимуть наповненню українського бюджету, від Гетманцева

19.06.2024 34 0 0

Верховна Рада під час пленарного засідання 18 червня ухвалила ряд законопроєктів, які є справжніми великими реформами, що сприятимуть наповненню українського бюджету й детінізації нашої економіки. 

Про це розповів Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

«У цілому було схвалено законопроєкт № 11084 про так званий «клуб білого бізнесу». Тепер держава за простими й прозорими зовнішніми ознаками буде бачити, який бізнес є справді добросовісний, надасть йому ряд преференцій. Ми будемо робити все можливе, щоб такого бізнесу в Україні ставало все більше й більше, щоб наша головна магістральна концепція щодо детінізації реалізувалася, а бізнес виходив із тіні», – зазначив парламентарій. 

Він прокоментував ухвалення у другому читанні законопроєкту № 10346, який регулює ринки підакцизних товарів. 

«Цей документ робить норми щодо виготовлення тютюну, спирту, палива тощо більш жорсткими. Зокрема, передбачено встановлення цілодобового відеоспостереження, цілодобових постів на виробництві тютюну. Тобто проблеми з тіньовим ринком підакцизних товарів, які понад 30 років існували в Україні, зазначеним законопроєктом будуть вирішені в повному обсязі», – наголосив політик. 

За його словами, цей документ дасть можливість кожному споживачу отримувати легальний товар, із якого будуть сплачені податки. 

«Ми всі зацікавлені в тому, щоб гроші йшли в бюджет, і, відповідно, на нашу армію. Зараз ми робимо так, щоб корупційні схеми, весь чорний бізнес, що працює на тіньових потоках, був знищений. Замість цього в нашій державі буде нормальна цивілізована економіка», – підкреслив народний депутат. 

Він також розповів, що у першому читанні був ухвалений законопроєкт № 11238 про Національну установу розвитку. 

«Вона фінансуватиме проєкти, пов’язані з релокованим бізнесом, ВПО, прифронтовими територіями, відновленням тощо. Це аналог створеного у Німеччині після Другої світової війни банку KfW, який і став одним з інструментів повоєнного відновлення країни. Нам дуже потрібен такий самий інструмент, і ми не будемо зволікати з ухваленням у цілому цього законопроєкту», – зауважив Данило Гетманцев. 

Він уточнив, що йдеться про створення унікальної фінансової установи, яка б могла з пом’якшеними нормативами НБУ здійснювати ту ж діяльність, що й комерційний банк, але при цьому надавала ризикові кредити. 

Пресслужба Апарату Верховної Ради

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали