Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Рада прийняла зміни у складані е-первинки та поданні консолідованої фінзвітності

19.07.2022 149 0 0

Верховна Рада прийняла законопроєкт № 6244 «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»» в другому читанні в цілому. Після підписання Президентом цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Імплементуючи Директиви ЄС N 2013/34/ЄС, законом встановлено категорії груп материнського підприємства та його дочірніх підприємств — малі, середні та великі.

При цьому передбачено звільнення від обов’язкового складання і подання консолідованої фінансової звітності малій та середній групі, а також удосконалення окремих норм щодо подання фінансової звітності.

Законопроектом також уточнюються норми щодо складання е-первинки. Зокрема, залежно від характеру господарської операції та технології обробки облікової інформації до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити.

Первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного на електронний документ ЕЦП чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

http://w1.c1.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали