Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приєднатися до електронної звітності в ДПС можна буде з першим звітом

29.01.2020 233 0 0

На сайті ГСНУ оприлюднений проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», яким заплановано спростити процедуру приєднання платників податків до договору про визнання електронних документів (далі - Договір). Саме його наявність дає можливість звітували в електронній формі в ДПС.

На сьогодні приєднатись до Договору можна подавши контролюючому органу заяву про приєднання до Договору, яка обробляється протягом робочого дня. До того ж контролюючий орган має підстави для відмови у прийнятті цієї заяви.

Натоміть пропонують приєднання до Договору здійснювати, надсилаючи до контролюючого органу перший будь-який електронний документ у встановленому форматі (стандарті). Підтвердженням про приєднання до Договору стане відповідна квитанція про прийняття контролюючим органом такого документа.

Тобто, відправивши першу звітність відразу можна буде приєднатись до Договору.

Тому виключать такі форми документів, пов'язаних з приєднанням до Договору або припиненням дії Договору, як Заява про приєднання до Договору та Заява про припинення дії Договору.

Окрім того, уточнять перелік підстав для відмови у приєднанні до Договору та підстав щодо припинення дії Договору.

www.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали