Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємців зобов'яжуть укладати колдоговір з працівниками

29.03.2021 310 0 1

Читайте по темі:

Складаємо колективний договір


 

Для виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також інших зобов’язань Уряд ініціював проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» № 5266.

У документі йдеться, що колективний договір укладатиметься на підприємстві, в установі, організації, а також із фізичною особою, яка використовує найману працю. Необхідність нових прав пояснюється тим, що через відсутність у працівників можливості реалізувати встановлене міжнародними нормами право на укладання колективних договорів вони поставлені в нерівне становище. Тож на роботодавців планують покласти додатковий тягар обов’язків і посилити відповідальність за порушення порядку повідомлення роботодавцем профспілок про масове звільнення.

Утім, у проекті № 5266 мовиться ще й про посилення боротьби з нерівністю працівників — так особа, яка відчуває щодо себе дискримінацію, зможе поскаржитися на це до суду.

Вказівки про заборону нерівності планують додати ще й до закону «Про рекламу». Якщо людина ще не працює в компанії, але сформульовані в оголошенні вимоги свідчать про дискримінацію, то в неї будуть усі підстави поскаржитися до суду. Тож рівність усіх перед усіма буде починатись із сайту пошуку роботи.

https://zib.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали