• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Пенсійний фонд запрацює по-новому: що чекає пенсіонерів і платників податків

26.11.2018 752 0 0

Інвентаризація пенсійних справ: що це дасть

Кабмін хоче розширити повноваження Пенсійного фонду. 

У листопаді 2018 року Кабмін схвалив законопроект, покликаний стабілізувати пенсійну систему в Україні і підвищити рівень пенсійного забезпечення. Пенсійна реформа, запущена урядом, дозволила підвищити пенсії українцям, але практично не скоротила дефіцит Пенсійного фонду. В 2016 році дефіцит Пенсійного фонду становив 145 млрд гривень, у 2017 році – 141,5 млрд гривень, в 2018 році – 139 млрд гривень. Новий проект закону допоможе скоротити дефіцит, а також розширить повноваження Пенсійного фонду.

Насамперед в Кабміні пропонують змінити правила сплати єдиного соціального внеску. Контролювати сплату ЄСВ тепер буде Пенсійний фонд. Бізнес зобов’яжуть подавати звітність про сплату ЄСВ в фонд, який отримає право перевіряти і штрафувати порушників.

Крім того, Пенсійний фонд зможе оформляти розстрочку для бізнесу на виплату ЄСВ. Також Пенсійному фонду хочуть дозволити вводити санкції проти неплатників ЄСВ – наприклад, позбавляти права керувати автомобілем і виїжджати за кордон. Санкції будуть схожі на ті, які застосовують сьогодні до неплатників аліментів. Українські підприємства винні Пенсійному фонду понад 12 млрд гривень.

Крім контролю за сплатою ЄСВ, на Пенсійний фонд хочуть покласти ще кілька зобов’язань. Документ встановлює крайній термін для виплати пенсій – 25 число місяця, за який вона нараховується. Сьогодні виплати можуть відкладати до кінця місяця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали