Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Парламентарії мають намір об'єднати ФСС та Пенсійний фонд

19.11.2021 291 0 0

Верховна Рада має намір об'єднати Фонд соціального страхування та Пенсійний фонд для скорочення адміністративних видатків.

За ухвалення законопроекту №3663 за основу проголосував 231 депутат за мінімально необхідних 226.

Документом пропонується об'єднати адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування (наразі датою об'єднання зазначено з 1 січня 2021 року) для скорочення адміністративних витрат та покращення виконання ключових функцій, пов'язаних із здійсненням страхових виплат.

Приведення у відповідність операційних процесів фондів у єдину систему адміністрування пропонується здійснити на базі Пенсійного фонду як найбільш розвиненої мережі територіальних органів управління у системі соцстрахування.

При цьому законопроектом передбачено затверджувати щодо кожного виду соцстрахування власну частку єдиного соціального внеску та складати окремі бюджети, що покращить обґрунтованість використання коштів та створить стимули до введення заходів, які зменшують соціальні ризики щодо кожного виду соцстрахування.

Крім цього, пропонується Кабінету Міністрів доручити здійснити модернізацію системи державного соцстрахування та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соцстрахування для покращення обліку та контролю за здійсненням страхових виплат.

Також законопроектом пропонується врегулювати питання зарахування коштів від реалізації майна фондів соцстрахування на поповнення доходної частини спеціальних бюджетів за видами соцстрахування.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали