• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відтепер усі бюджетники отримуватимуть зарплату та інші виплати лише в безготівковій формі

21.11.2019 648 0 0

Саме таке рішення прийняв уряд і фактично позбавив працівників бюджетної сфери права вибору форми оплати праці, яке прописано в ст. 24 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці». Отже, відтепер особистої письмової згоди працівника для виплати зарплати через установу банку отримувати не потрібно, таку норму вилучено з п. 1 постанови КМУ від 22.04.05 р. № 318.

Мінфіну доручено у двомісячний строк провести конкурсний відбір уповноважених банків, через які виплачуватимуться пенсії, грошова допомога та зарплата працівникам бюджетних установ із дотриманням вимог Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22.09.01 р. № 1231.

А всім міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади протягом місяця з дня оголошення конкурсною комісією результатів щодо визначення уповноважених банків укласти з ними договори про виплату зарплати бюджетникам.

Зміни внесено і до постанови КМУ від 02.02.11 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

Зокрема, викладено в новій редакції абзац перший п. 5:

«Підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження, забезпечують їх коштами як аванс для здійснення поточних витрат (у межах України – у національній валюті, за кордон – у валюті держави, до якої відряджається працівник, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом Національного банку, встановленим на день видачі авансу). Аванс перераховується на відповідний рахунок працівника для використання із застосуванням платіжних карток».

Постанова КМУ від 03.11.19 р. № 918 набула чинності з 09.11.19 р. («Урядовий кур’єр» від 09.11.19 р. № 215).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали