Нові закони від Кабміну: українців чекає допомога з житлом і зниження вивізних мит
11.05.2016 217 0 0
З початку травня уряд вніс у Верховну Раду близько 60 законопроектів. Тексти далеко не всіх з них на сьогоднішній день викладені на сайті парламенту. Судячи по назвам, значна частина пропозицій покликана хіба що редагувати існуючі закони або уточнювати окремі положення законодавства. Але серед законопроектів є й такі, які потенційно можуть позначитися на багатьох українців.
Законопроект №4550 від 04.05.2016 "Про внесення змін до ст. 4 Закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва"
У рамках виконання Державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 – 2017 рр., реалізується механізм, що передбачає оплату державою 30% вартості нормативної площі житла. Ця програма вигідна не тільки громадянам та будівельної галузі, але і державі, яка швидше виконує свої соціальні зобов'язання. Крім того, інвестиції в будівництво дають істотний мультиплікативний ефект для розвитку суміжних галузей економіки, створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету.
Законопроект передбачає, що держава буде оплачувати 50% вартості доступного житла. Знайдуться для цього необхідні бюджетні кошти – питання окреме.
Крім того, законом також передбачена державна підтримка в забезпеченні населення доступним житлом, яка полягає в наданні пільгового іпотечного кредиту. Такі кредити надаються з процентною ставкою в розмірі облікової ставки НБУ плюс 2%, а в разі надання кредитів за рахунок бюджетних коштів фінансовою установою – виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла – у розмірі 3% річних. Законопроект передбачає збільшення останньої ставки до 10%.
Законопроект №4556 від 04.05.2016 "Про внесення змін в Закон "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"
В даний час пенсії за особливі заслуги призначаються різними держорганами. Передбачається, що далі цим займатиметься виключно Пенсійний фонд України. Він зобов'язаний протягом 10 днів розглянути заяву про призначення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги і прийняти рішення.
У законопроекті також зазначається, що у разі вчинення пенсіонером умисного злочину рішенням Пенсійного фонду він позбавляється пенсії за особливі заслуги.
Зараз подібні пенсії встановлюються:
Героям України;
Героям Радянського Союзу;
Героїв Соціалістичної Праці;
спортсменам – переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор;
космонавтам, які здійснили політ у космос;
ветеранам, нагородженим за бойові дії орденом або медаллю;
матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку
та ін.
Законопроект №4559 від 04.05.2016 "Про внесення змін до ст. 289 Кримінального кодексу (щодо посилення відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом)"
Розмови про те, що потрібно посилити відповідальність за угон транспортних засобів йдуть давно, але уряд зараз розробив свої пропозиції. У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що посилення відповідальності за подібні злочини буде відносити більш значну їх частину до тяжких (а не до середньої тяжкості, як зараз), що дозволить проводити негласні слідчі (розшукові) дії, які допоможуть підвищити розкриття.
В даний час незаконне заволодіння транспортним засобом карається штрафом від 1000 до 1200 (пропонується підняти планку до 3000) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк (пропонується позбавляти волі на 3-6 років).
Ті ж дії, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, не небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (пропонується встановити від 6 до 8 років).
Ці дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від 7 (пропонується від 8 до 12 років.
Законопроект №4569 від 04.05.2016 "Про внесення змін до Закону "Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину"
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що протягом вже тривалого часу рівень закупівельних цін на яловичину не відшкодовує витрати на її виробництво. Реакцією сільськогосподарських підприємств є зменшення поголів'я великої рогатої худоби.
Виходом з даної ситуації є відкриття додаткових каналів реалізації вирощеної худоби, в тому числі і за кордон. Але перешкодою до цього є застосування високої експортного мита (10% у 2016 р.). Пропонується знизити її до 3% для великої рогатої худоби живою вагою більше 300 кг. Заодно хочуть зменшити і вивізне мито на отару овець – з 10 до 3%. При нинішній ставці вони малоконкурентны на зовнішніх ринках, тому виробники змушені продавати племінних овець всередині країни просто на м'ясо, зазнаючи збитків.
Законопроект №4591 від 05.05.2016 "Про Офісі бізнес-омбудсмена"
Документ підготовлений з метою впровадження зобов'язань Меморандуму від 12 травня 2014 р., який підписаний Кабміном, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва і розвитку, Американською торгівельною палатою, Європейською бізнес-асоціацією, Федерацією роботодавців України, ТПП України та УСПП.
Його метою є впровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної особи, яка сприяє суб'єктам підприємництва в захист їх права на діяльність.
Основні завдання Офісу бізнес-омбудсмена:
прийняття та розгляд скарг від суб'єктів підприємництва, розгляд питань щодо дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та ін. щодо несумлінного поведінки у сфері підприємництва;
внесення органам державної влади та місцевого самоврядування, а також пов'язаним з ними юридичним особам уявлень, вимагають виправлення несумлінного поведінки у сфері господарювання.
Обмеження доступу співробітників Офісу до інформації або її неподання за запитом тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у 100-200 неоподатковуваних доходів громадян. Співробітники Офісу будуть мати право складати протоколи про адміністративні порушення. Втручання в їх діяльність може призвести до позбавлення волі на строк до трьох років.
Джерело: http://www.segodnya.ua/politics/laws/...
Коментарі до матеріалу