Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Незаконно звільненій особі при поновленні на роботі пропонують законодавчо встановити безперервність страхового стажу

26.08.2024 38 0 0

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроєкту (реєстр. № 11488), відповідно до ст. 24 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Згідно з положеннями п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 № 58, у разі незаконного звільнення працівника та поновлення його на попередній роботі запис про звільнення визнається недійсним. 

Також, у своїй постанові від 30.11.2022 у справі № 580/2613/19 Верховний Суд прийшов до висновку щодо безперервності страхового стажу особи, поновленої на роботі після незаконного звільнення. Суд зазначив, що стаж роботи особи, яка була незаконно звільнена, а потім поновлена, вважається безперервним і така особа вважається застрахованою особою. 

Однак, на рівні Закону не визначено про безперервність страхового стажу особи у випадку поновлення на роботі після незаконного звільнення. Така законодавча невизначеність призводить до порушення прав осіб, які мають право на пенсійне забезпечення, оскільки доводиться в судовому порядку доводити зарахування стажу роботи після незаконного звільнення. 

Ураховуючи викладене, метою законопроєкту є встановлення на законодавчому рівні положення про те, що стаж роботи особи, яка була незаконно звільнена, а потім поновлена, вважається безперервним і така особа вважається застрахованою особою. 

Верховна Рада


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали