Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Неуважних водіїв каратимуть штрафом в 1,7 тис. грн

Редакція

18.08.2017 159 0 0

Президент України підписав від 22.06.2017 № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Закон вводить штраф для водіїв за паркування на місцях, відведених для інвалідів, і для недбайливих власників парковок.

Як пояснюють в прес-службі президента України, зазначеним законом вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів і встановлюється адмінвідповідальність за це порушення.

Так, документ захищає права інвалідів та водіїв, які перевозять таких осіб на безкоштовну парковку і/або в спеціально відведені для інвалідів місця.

Законом встановлюється штраф за парковку автомобілів на місцях, відведених для інвалідів: штраф від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 грн до 1700 грн).

Також встановлюються штрафи і для господарів парковок, на яких немає місць для паркування інвалідів, сума стягнення становить від 1020 грн до 1700 грн.

Такий же штраф встановлений для тих парковок, які знаходяться біля будинків на тротуарах.

За повторне ігнорування власником закону штраф збільшиться, і господареві парковки потрібно буде заплатити від 2040 грн до 2550 грн.

Підписаний президентом України закон набирає чинності після закінчення трьох місяців з дня його опублікування в офіційних ЗМІ.

Громадяни коментують вказаний закон і дивуються таким великим штрафам, вказуючи, наприклад, що штраф за парковку на місці для інваліда куди більший, ніж штраф за розворот через осьову (на сьогоднішній день - 255 грн), рух на червоне світло (425 грн) і/або перевищення швидкості більше ніж на 50 км (510 грн).

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали