Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НБУ пропонує оновити порядок реєстрації та ліцензування банків

Редакція

09.11.2017 130 0 0

Національний банк України пропонує привести у відповідність до законодавства норми Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів. З цією метою НБУ розробив проект постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів”.

Внесення змін обумовлено приведенням норм Положення №306 у відповідність до нових вимог законодавства.  Зокрема, йдеться про:

·           Зміни  до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах”. Ці зміни визначають, що набуття або збільшення істотної участі в банку без погодження НБУ   не допускається, крім визначених нормативно-правовими актами регулятора випадків. У проекті визначаються випадки, в яких  допускається погодження фактично набутої або збільшеної істотної участі в банку після її фактичного набуття або збільшення.

·           Зміни до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями”. Ці зміни  визначають, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подає суб’єкт господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Проектом передбачено внесення змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від  08 вересня 2011 року №306 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України   18 жовтня 2011 року за №1203/19941 (далі – Положення №306).

Проект та Аналіз регуляторного впливу цього проекту пропонуються для громадського обговорення. Пропозиції до нового Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів просимо надсилати на електронну адресу: 40umbn@u0h2

Прохання надсилати пропозиції до 09 грудня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали