• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінфін презентувало Проект з комплексної реформи ДФС

ред. Uteka.ua

08.12.2017 192 0 0

6 грудня 2017 року Міністерство фінансів презентувало Проект з комплексної реформи Державної фіскальної служби представникам громадськості, бізнесу та експертному середовищу.

План дій з реформи ДФС зараз узгоджується Міністерством фінансів та ДФС. Подальші дії – це громадські обговорення, потім затвердження Кабінетом міністрів і найважливіша частина – виконання.

Реформа ДФС важлива як для бізнесу, так і для держави. При цьому реформа ДФС включає три складових, серед яких:

Регулювання. «Можна говорити про те, що Державна фіскальна служба має бути некорумпованою. Зі своєї сторони і законодавець повинен таким чином регулювати процеси, за якими працює Державна фіскальна служба, аби поле для цієї корупції було мінімальним.

Персонал. Будь-яка організація – це люди. Закони і процедури можуть бути прописані ідеально, але якщо у вас працюють люди з іншою мотивацією – нічого не відбудеться. Зміни у будь-якій організації повинні рухатися зсередини. Тобто, неможливо ДФС реформувати ззовні.

Бізнес-процеси. ДФС – це складна організація з великою кількістю бізнес-процесів. Оптимізація цих бізнес-процесів часто недооцінюється, якщо ми говоримо про реформу ДФС. Від ефективної побудови бізнес-процесів залежить все.

Усього 4% співробітників ДФС працюють з боргом, а їх має бути 13%. Лише 50% дзвінків здатен прийняти call-центр ДФС. Є ще інші приклади, які вказують на те, що операційні процеси у роботі ДФС, функції персоналу розподілені неефективно і це впливає на роботу структури.

Також близько 60% контактів платників податків у розвинених країнах здійснюється через онлайн-сервіси. Тобто більшість питань вирішується без необхідності візиту у податкову. В Україні ж 60% контактів платників податків навпаки відбуваються через похід у Центри обслуговування платників (ЦОПи).

Експерти, громадські організації та представники бізнесу підтримують необхідність проведення реформи ДФС, і наголошують на тому, що впровадження IT-технологій, переведення максимальної кількості послуг в онлайн є першочерговими кроками і їх можна впровадити вже зараз.

Джерело: https://www.minfin.gov.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали