Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мінфін планує увести нові субрахунки для обліку готівки з РРО: проєкт наказу

30.10.2023 118 0 0

Мінфін 27 жовтня оприлюднив проєкт наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку». 

Цим проєктом передбачається забезпечити, зокрема, приведення норм Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291, у відповідність до Закону від 30.06.2021 № 1591-IX «Про платіжні послуги» в частині відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій із  надання платіжних послуг небанківськими надавачами фінансових платіжних послуг, а також до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. 

Однією із запропонованих проєктом змін є запровадження в обліку підприємств, які здійснюють готівкові операції із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), субрахунків: 

  • 308 «Готівка в національній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО»; 
  • 309 «Готівка в іноземній валюті за операціями, проведеними  із застосуванням РРО». 

Проєкт наказу оприлюднено на вебсайті Мінфіну. 

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу слід надавати протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення на вебсайті Мінфіну в письмовій та/або електронній формі за адресою: Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: y.shevchuk@minfin.gov.ua. 

Мінфін 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали