• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Компенсація за несвоєчасну виплату доходів: проєкт Мінсоцполітики

27.11.2019 436 0 0

Мінсоцполітики пропонує повернутися до розгляду питання компенсації громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати.

Проєктом закону «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» передбачається встановлення вичерпного переліку грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких проводиться компенсація. Це, зокрема:

  • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати до пенсії, встановлені законодавством);
  • соціальні виплати;
  • стипендії;
  • заробітна плата (грошове забезпечення);
  • сума індексації грошових доходів громадян.

Відповідний проєкт закону №5005 від 18.07.2016  вже перебував на розгляді у Верховній Раді. Профільний комітет рекомендував прийняти проєкт акта за основу. Його було внесено до порядку денного, але не розглянуто на пленарних засіданнях. У зв’язку із припиненням повноважень Верховної Ради України восьмого скликання законопроєкт вважається відхиленим.

Однак, на думку Мінсоцполітики, законопроєкт не втратив актуальності та потребує погодження з Міністерством фінансів України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Як зазначається в пояснювальній записці, проєкт закону розроблено з метою усунення корупціогенного фактора, що міститься в частині другій статті 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» щодо переліку грошових доходів громадян, які підлягають компенсації у випадку порушення встановлених строків їх виплати.

www.msp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали